INSTRUKTORZY

profesjonalna kadra, trenerzy, nauczyciele, jogini

Mariola Warszewska

Nauczyciel Jogi

Dyplomowana instruktorka i nauczyciel w treningu wg. metody Iyengara

Ewa Szymoniak

Nauczyciel Jogi

Dyplomowana instruktorka i nauczyciel. Instruktor jogi powięzi

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Marek Kuźnicki

Skipper

Licencjonowany skiper z wieloletnim doświadczeniem.

Mariola Warszewska

Dyplomowana instruktorka i nauczyciel Jogi wg metody B.K.S Iyengara.

Członkini Stowarzyszenia Jogi Iyengara w Polsce. Instruktorka rekreacji ruchowej o specjalności hatha joga. Animatorka, wykorzystująca elementy jogi do pracy z dziećmi. Więcej informacji 

Uznaję  decyzję o podjęciu treningu nauczycielskiego, za jedną z kluczowych w swoim życiu, nie tylko zawodowym. Postawienie stopy na macie przed innymi otworzyło mnie do głębokiej transformacji wewnętrznej, doskonalenia w współodczuwaniu, życzliwości do innych, stawaniu się lepszym człowiekiem o coraz czystszym sercu i umyśle.

Moje obecne rozumienie i pogłębienie praktyki pochodzi od hinduskich nauczycielek (Abi Iyengar i Gulnaz Dashti) w ramach prawie miesięcznego pobytu w Ramamani Iyengar Memorial Yoga Institute w Pune w Indiach w 2019 r.

Na codzień niedoścignionym wzorem i źródłem przekazu jogicznego oraz inspiracji na mojej ścieżce nauczycielskiej są nauczycielki: Beata Waszczykowska, Natasza Moszkowicz, Ewa Wardzała, Ewa Szymoniak, Carrie Owerko. Za ich przykładem dążę w swoim uczeniu jogi,  aby być uważnym nauczycielem, pełnym „sattwy” (spokoju i światła) wewnątrz oraz „rajasu” (energii, ognia) na zewnątrz.

Co chcę przekazać i dać ludziom, którzy przychodzą na praktykę do mnie?

Dążę do tego, by ludzie wychodzili z moich zajęć z poczuciem zrobienia dobrej roboty dla zwiększenia swojej pojemności na wyzwania, wytrzymałości, siły, cierpliwości, ale przede wszystkim uważności i współczucia dla siebie, a przez to dla innych. Chcę budzić w ludziach świadomość, że są składnikiem natury, budzić ich do głębszego wglądu w siebie, do rozumienia swojego ciała, natury swojego umysłu, do odnajdywania i rozpoznawania swojej relacji do natury, przyrody, innych istot.

Ewa Szymoniak

Dyplomowana instruktorka i nauczyciel Jogi wg metody B.K.S Iyengara. Instruktor jogi powięzi.

W swojej praktyce dzieli się z innymi tym, co zadziałało się na własnej drodze ku spełnieniu i wewnętrznej harmonii. Więcej informacji

Praktykuję jogę według metody B.K.S. Iyengara od 1997 r. Obecnie najczęściej prowadzę zajęcia w Łodzi. Uczęszczałam do szkoły Michała Szczepanika. On był moim pierwszym nauczycielem.

W 2001 r. odbyłam dwumiesięczną praktykę w Instytucie B.K.S.Iyengara w Indiach. Po powrocie z Puny pojawili się dorośli uczniowie. Rozpoczynałam także nauczając dzieci. Ukończyłam trzyletni kurs nauczycielski w Krakowie, organizowany przez Polskie Stowarzyszenie Jogi B.K.S Iyengara. Nauczycielami prowadzącymi byli: Konrad Kocot, Henryk Liśkiewicz i Jerzy Jagucki. Posiadam stopień nauczycielski Intermediate Junior II.

W 2006r. praktykowałam ponownie w Instytucie B.K.S. Iyengara, a w 2010r. uczestniczyłam pierwszy raz w zajęciach klasy medycznej. Wtedy i potem ponownie w 2014roku zajmowałam się skoliozą. Kilka lat asystowałam podczas kursów nauczycielskich prowadzonych przez Henryka Liśkiewicza.

Jestem ogromnie wdzięczna losowi, że mogłam osobiście poznać Gurujiego i uczyć się jogi w Jego szkole-

http://www.bksiyengar.com/ B.K.S.Iyengar ur.18.12.1918r.- 20.08.2014. Był jednym z najwybitniejszych nauczycieli jogi.

W październiku 2014r. przebywałam ponownie w Instytucie. Doskonale prowadzone lekcje jogi Prashanta, i Abi Iyengar są nadal dla mnie inspiracją. Geeta S.Iyengar (wzór dla wielu nauczycieli z całego świata, prowadząca Instytut w Punie), tym razem była obecna na lekcjach klasy medycznej. Ścieżka jogi trwa wiele, wiele lat, według autora “Jogasutr” Patańdżalego wieki całe.

Biorę udział w kursach prowadzonych przez Ritę Keller oraz innych nauczycieli zagranicznych, polskich wyższych stopni. To powoduje, że uczymy się całe życie i dzielimy się wzajemnie doświadczeniami, tak to rozumiem- ku rozwojowi nas samych i wszystkich istot żyjących.

Współpracowałam ze Sławomirem Bubiczem w latach 2010- 2016 poznając bezpośrednio Indie oraz prowadząc zajęcia. W 2017 r. odbyłam praktykę w Atma Malik (medytacja) i w Instytucie B.K.S.Iyengara (luty).

Jestem wdzięczna Uczniom za to, że są ze mną pomimo moich wad.

Marek Kuźnicki

Skipper z wieloletnim doświadczeniem w prowadzeniu jachtów po morzu Śródziemnym, Atlantyku, na wyspach Kanaryjskich, Cabo Verde i Karaibach.

Organizator rejsów komercyjnych, szkoleniowych oraz eventowych.

Doskonała znajomość wybrzeża i wysp Chorwacji pozwala odwiedzić najładniejsze i najciekawsze miejsca Chorwackiej Dalmacji oraz doradzić wybór restauracji czy zorganizować wycieczki na lądzie.

Odpowiedzialny za bezpieczeństwo, organizację i dobre samopoczucie gości.

Skipper